Kovo 28–30 d. Romoje buvo švenčiamas Gailestingumo misionierių jubiliejus. Šiuo metu Gailestingumo misionieriais yra paskirti 1258 kunigai, iš kurių apie 400 atvyko į Romą iš viso pasaulio dalyvauti šiame Jubiliejaus metų renginyje.
Gailestingumo jubiliejuje dalyvavo redemptoristai, dirbantys Italijoje, Ukrainoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Kauno arkivyskupijai atstovavo joje tarnaujantis kunigas Peteris Hertelis CSsR.
Gailestingumo misionierių tarnystę įsteigė popiežius Pranciškus 2015 metais. Pagal apaštališkąją konstituciją „Dėl Romos kurijos ir jos tarnystės Bažnyčiai pasaulyje Praedicate Evangelium“ (2022 m., 59 straipsnio 2 dalis), Gailestingumo misionierių veikla ypatingu būdu prisideda prie tikslo vykdyti evangelizaciją, ypač įvairiais būdais ir išraiškomis skelbiant Dievo gailestingumą.
Ši nauja Gailestingumo misionierių tarnystė pamažu įsitvirtina Bažnyčioje. Popiežius Pranciškus norėjo, kad per ją būtų atleidžiamos Šventajam Sostui rezervuotos nuodėmės, kaip ženklas, kad Dievas atleidžia viską, visiems ir visada. Šis principas buvo išreikštas bulėje Misericordiae vultus ir neseniai dar kartą patvirtintas apaštališkajame laiške Spes non confundit, kuriuo Šventasis Tėvas paskelbė jubiliejinius Vilties metus.
Susitikimui pirmininkavo popiežiui Pranciškui atstovaujantis Evangelizacijos dikasterijos proprefektas kardinolas Rino Fisichella. Gailestingumo misionieriai gavo ir dvasinę, ir teisinę formaciją. Dvasine dalimi pasirūpino redemptoristas arkivyskupas Alfonso Amarante, Popiežiškojo Laterano universiteto rektorius, kuris, remdamasis šv. Alfonsu Marija Liguoriu, Bažnyčios daktaru ir išpažinėjų globėju, pasiūlė Gailestingumo misionieriams raktus, kaip vykdyti šią tarnystę: išgyventi Sutaikinimo (Atgailos) sakramentą ne kaip „dvikovą“, bet kaip „duetą“, būti „tėvu, gydytoju, gydytoju ir teisėju“ tiems, kurie kreipiasi į Dievo atleidimo. O teisinei formacijai vadovavo t. Michael Fiorentino, dikasterijos biuro vadovas.
Misionieriai taip pat dalyvavo „24 valandos Viešpačiui“ maldoje. Jos metu San Andrea della Valle bažnyčioje patys priartėjo prie Sutaikinimo (Atgailos) sakramento, leisdami sau apsigaubti gailestingumo apsiaustu ir patirti dieviškojo atleidimo malonę bei džiaugsmą.
Kitas svarbus momentas buvo piligriminė kelionė Via della Conciliazione gatve link Šv. Petro bazilikos žengiant pro jos Šventąsias duris.
Vėliau vietoj planuoto susitikimo su popiežiumi Pranciškumi Vatikano soduose, visai šalia Šventojo Tėvo, misionieriai kalbėjo Rožinį, melsdami už greitą jo pasveikimą. Ten klausė žinios, kurią popiežius prieš kelias dienas buvo parašęs Gailestingumo misionieriams iš ligoninės pabrėždamas: „Savo tarnyste liudijate tėvišką Dievo beribės meilės veidą. Atsivertimas ir atleidimas – tai du paglostymai, kuriais Viešpats nušluosto kiekvieną ašarą nuo mūsų akių. <…> Raginu jus <…> atidžiai klausytis, būti pasirengusiems priimti ir nuolat lydėti tuos, kurie nori atnaujinti savo gyvenimą ir grįžti pas Viešpatį. <…> Viešpaties atleidimas yra vilties šaltinis, nes visada, bet kokioje situacijoje, galime Juo pasikliauti. Dievas tapo žmogumi, kad apreikštų pasauliui, jog Jis niekada mūsų nepalieka!“
Su šiais žodžiais širdyje grįžkime išgyventi Jubiliejaus su nauju įsipareigojimu: išklausyti, priimti ir lydėti, nes Dievas niekada mūsų nepalieka.
Daugiau žr. čia >>